Výrobky z 3D tiskárny aneb čím si originálně zkrášlit dům či byt

Používat výrobky z 3D tiskárny doma? No jasně! 3D tisk zdaleka neslouží jen jako pomocník ve firmách, běžní lidé si s jeho pomocí nechávají vytvořit doplňky i praktické pomůcky do svého obydlí. Možností máte hromadu, a tak jsme pro vás připravili aspoň pár tipů na 3D výtisky, které dají vaší domácnosti nádech originality.

Možná jste také byli na návštěvě u známých, kteří měli po bytě designové prvky, na něž byste nenarazili v žádném obchodě s dekoracemi či nábytkem. Kde tedy tak unikátní kousky sehnali? Pravděpodobně si je navrhli jako 3D model a následně nechali vytisknout 3D tiskárnou. Vy můžete postupovat stejně, protože nejde o drahou záležitost a mnohdy oproti pořizování v obchodě ještě ušetříte.  

Rozmanité květináče

Pokud doma ještě nemáte nic z 3D tiskárny, květináče jsou skvělou volbou, jak s nápaditými 3D výtisky začít. Zvolte pro ně takovou barvu, aby zapadaly do vašeho konceptu bydlení a klidně je obdařte neobvyklými tvary. Nabízí se spirálovité provedení, výběžky z kostiček na každé straně nebo jen vytvoření klasického květináče s ornamentem. Fantazii se meze nekladou. 

Květináč patří k jednodušším prvkům, takže při troše snahy si jej také sami vymodelujete. Ještě jednodušší může být tvorba vázy.

thingiverse.com

Světla a lampy

Co dům, to jiný styl osvětlení. Jako by lidé soutěžili, kdo přijde s lepším designem světel a lampiček. Jestli si na neobvyklou podobu těchto spotřebičů také potrpíte, pak doporučujeme nechat si aspoň některé vytisknout na 3D tiskárně. Lampa může mít všemožné tvary – od květiny, přes tvar připomínající deštník až po extravagantní provedení plné barev. Nabízí se i vytvoření retro lampičky, která výborně zapadne ke staršímu nábytku.

thingiverse.com

Postavičky členů rodiny nebo hrdinů

Když člověk přijde poprvé do styku s 3D tiskem, často je to právě při tvorbě postavičky nebo sošky, například když ji pořizuje jako dárek pro příbuzného. Pochopitelně jde o maximálně originální dekoraci do domácnosti. Přijde-li k vám návštěva a uvidí na poličce stát postavičky jednotlivých členů rodiny, ihned je náležitě ocení. 

Nebo si nechte vytisknout postavičku oblíbeného filmového hrdiny, která vykouzlí úsměv na tváři pokaždé, když ji uvidíte.

thingiverse.com

Jmenovky na dveře a nápisy

Cedulky na dveře domu, neotřelá podoba postaviček na toalety, jmenovky členů domácnosti nebo nápisy s vaším životním mottem. To všechno 3D tiskárna během chvilky vytvoří a obohatí tak vaše bydlení o pěkný detail, který na první pohled zaujme. U těchto typů dekorací zvlášť patí, že jejich 3D tisk není finančně náročný a vyjde vás doslova na pár korun. Mimochodem různé cedulky se jménem, ale třeba i přívěsky poslouží i jako nevšední dárek. 

thingiverse.com

Držáky a stojany

V tomto případě spojíte příjemné s užitečným. Necháte si vytisknout krásný držák, háček či stojan a ještě poslouží jako praktický pomocník. Například mít na pracovním stole stojánek dělaný na míru vašemu mobilu, navíc ve vaší oblíbené barvě, to je prostě paráda. 

Kuchyni i koupelnu pak osázíte různými úchytkami vytisknutými na 3D tiskárně nebo dekoracemi souvisejícími s aktuálním ročním obdobím. A co takhle vyrobit působivý stojánek na nože, který jinde neseženete?

thingiverse.com

Originální dekorace a všechny výrobky z 3D tiskárny vám rádi vytiskneme

Zaujal vás některý tip na originální dekoraci? Nebo jste přišli s vlastním nápadem, ale nemáte doma tiskárnu? Nevadí, jakýkoliv 3D výrobek vám rádi vytiskneme. Stejně tak pomůžeme i s návrhem 3D modelu a dalšími drobnostmi. 

Ozvěte se přes poptávkový formulář, případně pište na e-mail info@for3dtisk.cz, kde vám s čímkoliv poradíme. A kdyby vás zajímalo, jak to u nás s 3D tiskem chodí, mrkněte na podrobný popis zde.

e-mail: info@for3dtisk.cz

Tel.: 720 140 331

IČO: 07371578

DIČ : CZ9612011750

U Bechyňské dráhy 790/3

390 02 Tábor

Otevírací doba: 

Po – 8:00 – 16:00

Út – 8:00 – 16:00

St – 8:00 – 16:00

Čt – 8:00 – 16:00

Pá – 8:00 – 16:00