Cena 3D tisku? Představujeme 5 případů, kdy díky této technologii ušetříte

Nízká cena 3D tisku patří k častým důvodům, proč na něj majitelé menších i velkých firem sází. Peníze šetří zejména při výrobě menšího počtu kusů a v situacích, kdy je potřeba mít konkrétní součástku nebo nástroj připravený rychle. Na následujících řádcích prozradíme, jak s 3D tiskem můžete ušetřit i vy.

Už není tajemstvím, že 3D tisk firmám z oblasti průmyslu i dalších sektorů ročně uspoří desítky až stovky tisíc korun. Je ale vhodné vědět, ve kterých situacích se vyplatí nejvíc. A víte, že kromě peněz s 3D tiskem ušetříte i hromadu času?      

3D tisk šetří v malosériové výrobě

Máte firmu, která vytváří jakékoliv díly nebo součástky, ale nedodáváte je na trh po tisících? Pak je pro vás 3D tisk to pravé ořechové. Například oproti vstřikování plastů vyjde 3D tisk v malosériové výrobě finančně mnohem lépe. Náklady snížíte už tím, že nemusíte investovat statisíce do vývoje vstřikovacích forem.

Zároveň se těšte na to, že proces 3D tisku proběhne rychleji než jiný typy výroby. I stovky kusů součástek můžete mít pro další použití připravené během několika dní.

Snížení nákladů na prototyp

Kdo někdy pracoval na vývoji prototypu klasickým způsobem, dobře ví, kolik úsilí a peněz tento proces stojí. A nakonec se třeba, nedejbůh, nepovede vytvořit podle představ. 

3D tisk naštěstí umí zajistit, aby vaše firma dostala vysněný prototyp rychle a především levně. Vyhnete se zdlouhavým úpravám (například v podobě vyřezávání), stačí navrhnout 3D model prototypu a během chvilky jej vytisknout. Náklady jsou minimální a po finální kontrole můžete prototyp ihned zapracovat do výroby.

Nástroje za pakatel 

V některých případech není třeba vynakládat velké výdaje do nákupu nástrojů používaných k výrobě. Jednoduché i složitější pomůcky si necháte vytisknout na 3D tiskárně a je po starostech. Při použití vhodného materiálu a správném postupu je úspora financí zaručena.

Tisk drahého náhradního dílu 

Ať už k podnikání využíváte jakékoliv nástroje a zařízení, vždy u nich může dojít k poruše některé součástky. Když se rozbije jedno ozubené kolečko ve stroji, na jehož fungování stojí vaše podnikání, nastává malér. Shánění náhradního dílu často zabere týdny a stojí mnoho peněz.

3D tisk vám v této situaci zachrání kůži. Náhradní díl si vytisknete levně a rychle, stačí jen správně navrhnout 3D model.

Ušetřený čas jsou ušetřené peníze

Všimli jste si, co mají výše uvedené situace společného? Správně, kromě peněz díky 3D tisku ušetříte také hromadu času. Na výtisky nečekáte dlouhé týdny, kvůli náhradním dílům nemusíte běhat za dodavateli a vývojem prototypu nestrávíte mládí.

Věnujte čas raději něčemu užitečnému. Protože jak všichni víme, čas jsou peníze.

S 3D tiskem jsme vám k dispozici

Potřebujete na 3D tiskárně vytisknout jednotlivé díly nebo celé série? Rádi vám pomůžeme a poradíme, jak postupovat. Stačí se ozvat přes poptávkový formulář. Zbytek už nechte na nás.

e-mail: info@for3dtisk.cz

Tel.: 720 140 331

IČO: 07371578

DIČ : CZ9612011750

U Bechyňské dráhy 790/3

390 02 Tábor

Otevírací doba: 

Po – 8:00 – 16:00

Út – 8:00 – 16:00

St – 8:00 – 16:00

Čt – 8:00 – 16:00

Pá – 8:00 – 16:00