3D tisk výrobky: Jak pomáhají nejen průmyslovým firmám a co přinesou té vaší

Pryč jsou časy, kdy slovní spojení „výrobky z 3D tiskárny“ v lidech vyvolávalo představu domácího kutila, který vytváří figurky a přívěsky pro kamarády. Dnes 3D tisk využívají i největší podniky – šetří díky němu peníze, zefektivňují produkci nebo urychlují vývoj. Zamýšleli jste se už nad tím, co všechno by výtvory z 3D tiskárny přinesly vašemu podniku?

Že nemáte tušení a nic vás nenapadá? Pokud vlastníte nebo pracujete v jakékoliv technologické firmě, zejména pak zaměřené na výrobu produktů, 3D tisk jí může usnadnit život v mnoha směrech. Sepsali jsme pro vás aspoň několik příkladů.

Čtěte také: Výrobky z 3D tiskárny aneb čím si originálně zkrášlit dům

Peníze až na prvním místě

V době, kdy jdou náklady na vstupech u výrobních společností vzhůru, se každá ušetřená koruna hodí. A 3D tisk je pro šetření skvělý kamarád! Například místo použití technologie klasického vstřikování plastů si některé součástky nebo formy necháte vytisknout 3D tiskárnou. Z finančního hlediska se 3D tisk nejvíc vyplatí v malosériové výrobě. Podrobně jsme o šetření nákladů díky 3D tisku psali zde.

3D tisk výrobky jako pomocná ruka

Výtvory z 3D tiskárny nemusí pomáhat jen firmě jako celku, ale také jednotlivým zaměstnancům ve výrobě. Nechejte pro ně vytisknout držáky, speciální odkládací krabičky nebo jakékoliv pracovní pomůcky, které jsou zrovna v obchodech nedostupné. 

Velkou výhodou je, že každý takový nástroj přizpůsobíte přesně na míru firemním zvyklostem a vytisknete jej ve velikosti, jakou aktuálně potřebujete.

Když čas tlačí, 3D tisk zachraňuje

Jen si tu situaci představte. Za pár dní máte zákazníkovi dodat hotovou sadu výrobků, všechno jede jako na drátkách, na duši skvělý pocit z dobře odvedené práce, ale pak najednou… zjistíte, že vám pro zkompletování výroby chybí pár kusů klíčových součástek, jejichž dodací lhůta ze zahraničí se běžně natáhne na několik týdnů. Co teď, zpanikaříte?

Není důvod, protože vás zachrání 3D tisk. Během chvilky si necháte navrhnout 3D model chybějící součástky, ještě ten samý den ji odešlete do tisku a než se nadějete, vaše dodávka pro zákazníka je zachráněna. Máte přitom jistotu, že kvalita součástek vytisknutých 3D tiskárnou bude stejná, v některých případech i vyšší. 

Bleskově rychlá výroba prototypu

V případě vývoje prototypu hraje podstatnou roli čas. A jak víme, čas jsou peníze. I v tomto případě vás potěšíme, protože v oblasti prototypingu je 3D tisk bezkonkurenční. Vysněný prototyp máte díky 3D tiskárně hotový několikanásobně rychleji než při využití jiných technologií a během několika hodin jej můžete představit spolupracovníkům či veřejnosti. Jakmile 3D prototyping jednou vyzkoušíte, už se nebudete chtít vracet ka starým způsobům!

Čtěte také: 3D modelování pro začátečníky

Prezentujte produkt v 3D podobě

Nákresy na papíru jsou super věc, ale co kdybyste zákazníkovi svůj návrh svého nového produktu předvedli v reálné 3D formě, aby si jej mohl ohmatat? Nejenže je to praktické, ale hlavně tím na první dobrou zapůsobíte. Jak asi správně hádáte, o realizaci ukázkového kusu produktu se postará 3D tiskárna.

Tento typ prezentace navíc bez problémů využijí i podnikatelé mimo výrobní sektor. Například architekt nechá budoucímu majiteli nemovitosti na 3D tiskárně vytisknout dům, aby přesně viděl, jak bude vypadat.  

 

O 3D výrobky do vaší firmy se postaráme

Chcete svému podniku usnadnit práci nebo ušetřit peníze 3D tiskem? Dejte nám vědět přes poptávkový formulář a rádi vám poradíme s možnostmi řešení, pomůžeme s návrhem 3D modelu a samozřejmě model vytiskneme. 3D výrobky budete mít na stole připravené dřív, než byste čekali!

e-mail: info@for3dtisk.cz

Tel.: 720 140 331

IČO: 07371578

DIČ : CZ9612011750

U Bechyňské dráhy 790/3

390 02 Tábor

Otevírací doba: 

Po – 8:00 – 16:00

Út – 8:00 – 16:00

St – 8:00 – 16:00

Čt – 8:00 – 16:00

Pá – 8:00 – 16:00